Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 8. 2011

Fantasy RPG Vládca osudu

Vládca osudu je RPG hra maďarské společnosti Beholder vydaná roku 2008 původně pouze v maďarštině. V roce 2009 byla přeložena do angličtiny a později i do slovenštiny. Ve hře dostanete svou postavu Vládce Osudu, kterou boji s různými zvířaty a také jinými hráči postupně vylepšujete a to jak jejími vlastnostmi tak vybavením. S každým bojem stoupáte v žebříčku vládců osudu až k jeho vrcholu.

Jak již bylo napsáno na začátku hry dostanete, stejně jako v jiných RPG hrách, postavu která je z počátku velmi slabá a tak si budete moci troufnout pouze na lov příšer. Postupem času se vaše postava bude zlepšovat a tak budete moci bojovat proti silnějším a silnějším nestvůrám a také proti ostatním hráčům. Zpátky k boji s nestvůrami. Základní princim zde sice spočívá v tom, že vyšlete svého vládce do boje a čekáte než uplyne čas a vaše postava se vrátí. Zde však slovo čekáte neznamená úplně čekat. V závislosti na čase který postava tráví na lovu dostanete množství otázek se čtyřmi možnostmi na které pokud správně odpovíte zvýší se vám množství získané duševní energie (viz dále) z proběhlého lovu a díky tomu můžete rychleji postupovat v žebříčku vládců osudu. Otázky jsou to sice různé obtížnosti avšak čas na jejich odpovězení je dostačující k tomu, že pokud něco nevíte a umíte zacházet s vyhledávačem odpověď zajisté v limitu najdete.

Boj s lidským protivníkem probíhá o mnoho jednodušeji. Najdete si svého soupeře v žebříčku či vyberete jednoho z nabízených systémem a ihned po kliku se dozvíte výsledek. Při výhře duševní energii získáváte avšak při prohře její část ztrácíte! Proto je výběru soupeře vhodné věnovat pozornost neboť kromě HP, která se doplňuje ztrácíte i cennou duševní energii.

Dříve již bylo psáno, že ze soubojů jak s nestvůrami tak s nepřáteli získáváte duševní energii. Duševní energie slouží k vylepšování vaší postavy. Energii můžete přeměňovat do jednotlivých vlastností své postavy - síla, útok, obrana, zdraví, iq, magie, thaumaturgii (magické praktiky) a tím svojí postavu vyvíjet podle svých představ směrem kterým si přejete. Kromě těchto vlastností jsou ve hře samozřejmě různé druhy zbraní a brnění. Ty se dají u překupníka duší nakupovat buď také za duševní energii nebo za prakameny (měna kupovatelná za reálné peníze).

Samozřejmostí ve hře je možnost spojování hráčů do aliancí, ve kterých můžete stavět alianční budovy zlepšující vlastnosti všech členských postav.

Vládce osudu bohužel nenabízí nic moc nového. Je to jedno z mnoha RPGček se vším co k tomu patří. To za co si však zaslouží pochvalu je herní příběh, a není divu, když provozovatelem je knižní vydavatelství, ale hlavně systém otázek při lovu neboť to hru ozvláštňuje a alespoň se u té hry musíte zamyslet. Otázek sice zatím není mnoho a tak se často stane, že se opakují ale díky tomu, že je mohou přidávat samotní hráči bude jejich počet určitě narůstat.

Celkově hru hodnotím 2 hvězdami a to hlavně kvůli pro mě odpudivému otevřenému konci ale také díky designu, který ve srovnání s ostatnímu hrami působí již celkem zastarale.


Stránka hry: http://www.vladcaosudu.sk

 

Autor: BrowserHry.eu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář